Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Четвер, 12 березня 2020 13:54

Як правильно встановлювати шпаківні

 

1 квітня світ відзначатиме Міжнародний день птахів, який запровадили ще у 1906 році, підписавши Міжнародну конвенцію про охорону птахів. Роль пернатих у знищенні комах-шкідників відома усім, а їх здатність концентруватися в місцях масового розмноження комах, які можуть призводити до повного всихання дерев, робить птахів важливим біологічним фактором. Здатність швидко переміщуватися дає можливість птахам за короткий проміжок часу обстежувати у пошуках корму численні потенційні схованки «жертв».

Щороку для покращення умов перебування пернатих у лісфонді Івано-Франківського лісгоспу, лісівники виготовляють та розвішують понад 400 шпаківень.

Установка будиночка для птахів повинна здійснюватися на висоті не менше 3 метрів від землі (так птахи почуватимуть себе у безпеці). Основою кріплення шпаківні може бути дерево, жердина. Шпаківню необхідно встановлювати під невеликим нахилом вперед, щоб у неї не потрапляв дощ і пташці було легше вибиратися зсередини. Також важливо обрати правильно місце для кріплення.

Щоб холодний вітер не задував у шпаківню, необхідно направляти льоток у південну, східну або південно-східну сторону. Встановлювати шпаківні краще ранньою весною.

Пізніше за місцями, де розвішані шпаківні, лісівники ведуть спостереження за їх заселенням. І, як показує практика, заселення відбувається на 80%, що позитивно впливає на санітарний стан лісу.

Нагадаємо, птахи потребують захисту і людської уваги в усі пори року. Стан довкілля багато в чому залежить від дбайливого до нього ставлення людини.

За матеріалами прес-служби Івано-Франківського лісгоспу

IMG 4c4ab873bb8bf32cbb1eebcd442d7a07 V

DSC 8829

DSC 8833

 

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg