Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Четвер, 06 липня 2017 12:29

Працівники Осмолодського лісгоспу вирушили у мандрівку до Кам'янець-Подільського

З нагоди державного свята Дня Конституції та напередодні  свята  створення Осмолодського держлісгоспу керівництво підприємства разом із профспілкою організувало для своїх працівників незабутню 1 денну поїздку-екскурсію доКам’янця Подільського. 

Нагадаємо, 1 липня 1995 року, внаслідок відокремлення лісового господарства від лісокомбінату «Осмолода» і  за рахунок його лісів було створено Осмолодський держлісгосп. Основною метою діяльності ДП «Осмолодське лісове господарство» є організація ведення лісового господарства і використання лісових ресурсів на принципах невиснажливого і безперервного користування, яке має забезпечити збереження лісів,  посилення їх водоохоронних, захисних, санітарно-гігієнічних та інших корисних властивостей, а також охорону лісу від пожеж, захист від шкідників і хвороб  з метою охорони здоров’я людей і поліпшення навколишнього природного середовища. Головне завдання підприємства – відтворення і збереження лісів для  сучасних і майбутніх поколінь, будівництво  і ремонт доріг, збільшення прибутку підприємства, а також  продаж  лісопродукції .

У давньому місті Кам'янець-Подільський панує особлива атмосфера Середньовіччя. Це місто часто називають «квіткою на камені». Гармонійне поєднання мальовничої природи та неприступних оборонних мурів фортеці захоплює багатьох туристів з усіх куточків світу. Проте гордістю та символом міста є старовинний Кам'янець-Подільський замок. Він  вражає всіх своєю архітектурою і створює враження, що час у ньому зупинився це ми зрозуміли одразу, коли опинилися на території  однієї з його визначних пам'яток, що  виділяється на загальному тлі - це старовинна Кам'янець-Подільська фортеця. Відразу в очі кидається вся велич і краса цієї пам’ятки. Інформаційну і корисливу екскурсію провела гід Ольга, з її допомогою ми немовби повернулися в історію цього старовинного міста-фортеці з його духом, звичаями, культурою, обрядами та стилем життя. Покуштували справжнього свіжевипеченого в печі-мазанці хліба, квасу та смачнючого бограчу(м’ясний суп).

Могутність укріплень Кам'янця-Подільського дуже вражає, а її обороноздатність та вдале місце розташування приваблювало турецьких загарбників, литовських князів і польську шляхту. У всі часи Кам'янець-Подільська фортеця була неприступною твердинею. Кажуть, що у 1621 році, коли хан Осман з військом підійшов до міста, його вразили міцні стіни і башти фортеці. Він спитав у своїх підданих, хто збудував це диво. Ті йому відповіли: «Аллах». Тоді Осман вигукнув: «Нехай Аллах і бере її», – і відступив. За всю свою історію місто-фортеця було захоплене двічі. У 1393 році фортецю захопив литовський князь Вітовт, а у 1672 році, завдяки великій чисельності війська, містом заволоділи турки. Дух штурму 1672-го року можна і сьогодні відчути у стінах цієї твердині.

Дорога до Кам'янець-Подільського замку, веде через Замковий міст. Цей міст є унікальною пам’яткою архітектури національного значення. Припускають, що він був побудований римським імператором Трояном під час походу на Дакію. 

Одинадцять могутніх веж утворюють замковий комплекс. Кожна з них має свою історію й цікаву назву. У підземеллях фортеці знаходяться експозиції, які відтворюють атмосферу тих часів. До прикладу підземелля Комендантської башти. Тут ми побачили вояків загону Володиєвського. Папська башта названа так, тому що була збудована на кошти Папи Римського Юлія II. У 1812 році під час панування Російської імперії у ній облаштували в'язницю, у якій відбував своє покарання народний улюбленець – Устим Кармелюк. Він користувався великою популярністю серед жінок. І своєму порятунку завдячує саме їм. За легендою  жінки дарували йому хустинки, коли приходили до в'язниці провідати. З цих хустинок Устим зв'язав канат, по якому виліз з підземелля і втік.

У Чорній вежі ми побачили величезне старовинне дерев'яне колесо, що збереглось до наших днів. За допомогою нього піднімали воду з глибин колодязя для всього міста. У західному бастіоні нам відкрилася панорама замку під час нападу турків 1672-го  року. А у східному на нас чекала експозиція зброї тих часів на Поділлі.

Дуже приємно ще й те, що за збігом обставин на території фортеці відбувся Молебень до Серця Христового і ми всі духовно також долучилися до нього, відчувши Боже благословення, тому стіни фортеці залишили з неабияким піднесенням, хоча цей день видався дуже спекотним. Позитивні емоції, піднесення і захоплення від подорожі залишилися в серці кожного.

 кп

кп1

кп2

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg