Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

П'ятниця, 22 вересня 2017 15:08

«Ринок з продажу деревини має бути прозорим», - Руслан Осташук

Сьогодні, 22 вересня, в Івано-Франківській облдержадміністрації відбулось засідання «круглого столу» присвяченого лісопереробній галузі Прикарпаття.

Нарада відбулась під головуванням першого заступника голови ОДА Марії Савки, за участі начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслана Осташука, заступника голови ОДА Ярослава Паранюка, керівниа  апарату Романа Маланія.

В обговоренні взяли участь директори держлісгоспів області, керівники департаментів та управлінь ОДА, голови райдержадміністрацій, представники деревообробної промисловості та громадськість області.

Основна мета наради - проаналізувати існуючі проблеми та напрацювати напрямки розвитку галузі.

«Сподіваюсь, що ми знайдемо точки дотику і зрозуміємо як нам спільно рухатись далі. Сьогодні до діалогу ми запросили всіх дотичних до заготівельної та деревообробної галузей області», - ділиться Марія Савка.

Директор департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА Жанна Табанець нагадала, що сьогодні деревообробна промисловість є важливою та перспективною галуззю, від розвитку якої залежить створення робочих місць, наповнення бюджету та розвиток нашого регіону.

«Галузь має значний потенціал також у виробництві енергозберігаючої продукції, попит на яку постійно зростає. Сьогодні підприємства області виготовляють плити, фанерну дошку та іншу продукцію. На деревообробних та заготівельних підприємствах Прикарпаття працює понад чотири тисячі осіб. Дана галузь має перспективи для розвитку», - каже Жанна Табанець.

Також присутні бговорили питання концесії лісів, експорт та проведення торгів деревиною  у електронному форматі.

Зокрема, начальник Івано-Франківської ДФС Василь Ватаманюк нагадав присутнім, що в Україні третій рік поспіль діє мараторій на вивезення лісу кругляка за кордон. А з першого січня під заборону вивезення за кордон потрапила смерека.  Серед деревини останнім часом експортуються пиломатеріали, паливна деревина.

«Щодня в засобах масової інформації ми бачимо фотографії деревини. Громада звинувачує лісівників в експортуванні лісу. Не буду повторюватись, адже заслухавши керівника митниці, ви почули, що за останні кілька років з області не здійснюється експорт лісу кругляка, - каже начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан Осташук. - Тож сьогодні я б хотів наголосити на таких наболілих питаннях як концесія деревини та проведення аукціонів деревини в електронному форматі».

Керівник управління нагадав, що відповідно до сформованої Кабміном концепції управління державними підприємства, держлісгоспи готуються передати у концесію (користування лісом фізичних чи юридичних осіб з подальшою можливістю їх приватизації), тому лісівники мають запобігти цьому. За словами Руслана Осташука  країни, які пішли цим шляхом не здобули бажаного ефекту і зазнали втрат. 

«Депутати Івано-Франківської  обласної ради підтримали звернення голови ВРУ та Прем’єр-міністра з вимогою не допустити передачу держлісгоспів у концесію», - каже начальник управління.

Окрім цього, Руслан Осташук  ділиться, всю деревину, яка продається, виставляють на аукціон. Натомість додає, на жаль були труднощі з електронним аукціоном, який нещодавно відбувся вперше.

Це питання викликало жваве обговорення, адже не у всіх переробників є повноцінний доступ до Інтернет-мережі, а у деяких підприємців були труднощі під час торгів через умови організації аукціону, які встановлює біржа, яка проводить торги.

«Ми розуміємо, що електронний аукціон деревини непростий і потребує доопрацювання. Ринок з продажу деревини має бути прозорим», – додає начальник управління.

нарада 22 (3)

нарада 22 (4)

нарада 22 (5)

нарада 22 (6)

нарада 22 (8)

нарада 22 (1)

нарада 22 (11)

нарада 22 (12)

нарада 22 (13)

 

 

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg