Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

П'ятниця, 16 лютого 2018 11:14

Єгері та лісова охорона невтомно працюють для забезпечення збалансованого розвитку мисливського господарства в області, -мисливствознавець Михайло Томашевський

Невід`ємною складовою ведення мисливського господарства на території угідь Делятинського лісгоспу є зимова підгодівля диких тварин і птахів. Своєчасний та дбайливий догляд за мисливською фауною у морозяний період є визначальним фактором, який впливає на примноження популяції диких тварин.

Згідно із затвердженим планом з біотехнії, лісова охорона та єгерська служба впродовж цілого року заготовляє зимову поживу для тварин.

«На території мисливських угідь Делятинського лісового господарства є кормові біополяни та спецмісця для сінокосу, де заготовляється сіно. У травні-червні формуємо кормові віники з віток малини, ожини, горобини, груші лісової і т.д. Обираємо те, що звірині до смаку. Також купуємо концентровані корми, буряк та кукурудзу, це здебільшого для диких кабанів», – розповідає Михайло Томашевський, районний мисливствознавець Яремчанської міської ради.

Застосовують єгері й мінеральну підгодівлю, яка є особливо затребуваною серед видів із родини оленячих. Така підгодівля добре впливає на організм оленів, зміцнює та підсилює захисні властивості проти захворювань, сприяє доброму розвитку плода у тільних олениць.

Лісова охорона та єгерська служба в мисливських угіддях Делятинського ЛГ облаштували та підтримують у належному стані понад 70 годівниць. Поживу для звірини розставляють у місцях скупчення тварин, на узбіччях лісових доріг, майданчиках для підкорму. Диким тваринам для зимової підгодівлі лісівники спорудили понад 70 солонців, заготовили близько 5 тонн сіна та по 3 тисячі кормових віників у кожному лісництві.

Михайло Томашевський наголошує, що робота лісової охорони та єгерської служби полягає у збереженні, відтворенні та охороні мисливської фауни. А щоб зберегти і примножити, необхідно насамперед боротися з хижаками і браконьєрами.

«У цьому році ми відстріляли вовчицю, яка завдала значної шкоди звірині в мисливських угіддях та поранили двох самців вовків. Згідно з даними лісової охорони та єгерської служби тварини, а саме олень, косуля і кабан стають жертвою вовків. У нас зараз зареєстровано по актах і знайдено в лісі єгерською службою з нового року три заїдених олені та два кабани», - додає Михайло Томашевський.

12 лютого 2018 року розпочався облік звірини, результати якого є свідченням чисельності диких тварин на території мисливських угідь. Облік розпочинається по завершенню сезону полювання з метою фіксації збільшення чи зменшення популяції звірини та складання ліміту на наступний рік.

Чисельність облікує єгерська служба, лісова охорона та залучаються місцеві мисливці. Важливою складовою для достовірності чисельності облікованої звірини є цілорічні спостереження, відображені в єгерському щоденнику. Кількість диких тварин вираховується і на підгодівельних майданчиках, на солонцях, поблизу годівниць.Також облікуються олені на реву. Єгері та мисливствознавці «читають» вхідні сліди та роблять шумовий прогін на цій території.

Загалом, облік звірини є справою нелегкою, тому спеціалісти поєднують дані усіх існуючих методів для отримання максимально достовірного результату. Завершуючи облік, єгерська служба та лісова охорона виносять спільне рішення: скільки є звірів на тій чи іншій ділянці (єгерському обході, урочищі чи лісництві).

Зимова підгодівля  це в жодному разі не приручення диких тварин, а допомога у складний період року. Підгодівля не повинна замінювати природну кормову базу та перешкоджати природним інстинктам звірини.

Єгері та лісова охорона щоденно створює максимально зручні умови для життя та природного приросту чисельності диких тварин, збільшення виходу мисливської продукції з одного гектара угідь та забезпечення збалансованого розвитку мисливського господарства в області.

 

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg