Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Понеділок, 18 червня 2018 13:16

На Долинщині ЄС профінансує побудову лісових доріг

Проблема поганої прохідності лісових доріг, одна з найгостріших на Прикарпатті. Більше того, відсутність лісових доріг у гірських районах області створює стримуючий вплив на розвиток економіки країни та регіону в цілому. Адже погано організована система транспортного сполучення зумовлює низький рівень вантажоперевезень, що негативно впливає на темпи зростання обсягів виробництва в лісовій галузі...

У країнах Європейського Союзу з цією проблемою навчилися справлятися за рахунок ефективного впровадження в будівництво лісових доріг нових інноваційних матеріалів і технологій. В Україні, яка на світовому ринку виступає в ролі постачальника лісопродукції (пиломатеріали, брикети паливні, євро дошка та інше) потрібно швидкими темпами ліквідувати відставання в цій важливій сфері та з кожним роком все більше і більше будувати якісні внутрішні комунікації, що дадуть можливість удосконалювати способи вивезення лісу-кругляка з місця його вирубки.

Ця проблема дуже актуальна і для ДП «Вигодський лісгосп», зокрема, для вивезення деревини з важкодоступних лісових масивів, для того щоб збільшити обсяги надходження податків до Державної та місцевих скарбниць, доводиться створювати просту і найменш витратну логістику лісового господарства. Можливість ефективної розробки важкодоступних лісових ділянок напряму залежить від наявності надійних автодоріг у гірській місцевості. Крім того, важливо, щоб якість експлуатованих лісових доріг зберігалася протягом багатьох років, навіть при великому транспортному навантаженні (вага лісовоза з лісом приблизно 20 т), а їх доступність не залежала від пори року.

24-25 квітня 2018 року в Кошице (Словаччина) прийняли рішення про виділення європейського гранту, який буде використаний для будівництва і розвитку інфраструктури лісових доріг. Цей європейський проект був запущений в 2017 році. Проект має на меті сприяти інноваційній співпраці між країнами Європейського Союзу (ЄС) і країнами Східного партнерства та ефективно використовувати існуючі можливості такої співпраці. Така схема грантів (2017) призначена для посилення партнерських відносин у сфері інноваційної діяльності в рамках цього проекту.

24-25 квітня 2018 року представники національних та регіональних влад Угорщини, Словаччини, Румунії та України, члени Об’єднаного моніторингового комітету відібрали для фінансування на другому засіданні Спільного Моніторингового Комітету 5 великих інфраструктурних проектів на загальну суму 22 млн євро. Одним з учасників-переможців став ДП «Вигодський лісгосп» з проектом «Дороги до здорових лісів: стійкі, адаптивні, різноманітні та сталі ліси у прикордонних регіонах України та Словаччини».

Лісівники переконані, що будівництво запроектованих споруд дозволить забезпечити створення умов для поступового переходу на вибіркові методи рубок; транспортне забезпечення лісогосподарських робіт із відновлення охорони та захисту лісу, а також виконання лісозаготівельних робіт із застосуванням сучасних систем лісозаготівельних машин та природозберігаючих технологій лісозаготівель; оптимізацію лісотранспортної мережі; суттєве зменшення кількості трелювальних волоків, зниження обсягів ерозійних процесів, влаштування в лісовому фонді малих гідротехнічних споруд для накопичення води та регулювання її стоку, а також укріплення берегів рік.

Тепер перед керівництвом ДП «Вигодське лісове господарство» стоїть завдання – побудова високоякісних лісових доріг за європейськими стандартами і вимогами у гірській місцевості.

Довідка

ДП «Вигодський лісгосп» почав будувати лісові дороги з 2008 році. На даний час на дорожній лісовій карті лісгоспу близько 140,5 км лісових шляхів, важливих для гірських і високогірних населених пунктів Долинського району.

Нові лісові дроги, які плануються побудувати в найближчому майбутньому Людвиківське лісництво урочища «Городище» 3,8 км, «Пустий Горб» 4 км, Свічівське та Бескидське лісництва з будівництвом трьох мостів та підпірної стінки із габіонів довжиною 84 м вздовж ріки Свіча, 11 дерев’яних перепадів у руслі ріки, дві лісові автомобільні дороги в напрямку урочища «Тисовий» протяжністю 7 км, протипожежна водойма площею дзеркала води 0,56 га. Також передбачено рекультивацію трелювальних волоків загальною протяжністю 4 км.

За матеріалами прес-служби «Вигодське лісове господарство»

документ

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg