Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Понеділок, 03 вересня 2018 08:33

В Івано-Франківську відбулася спільна нарада лісівників та деревообробників

31 серпня в Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася спільна нарада працівників лісогосподарських підприємств, деревообробних підприємств Івано-Франківщини. У ній взяли участь народний депутат України Юрій Соловей, перший заступник голови Івано-Франківської ОДА Марія Савка, начальник управління Руслан Осташук, голова обласної екологічної комісії Андрій Левкович, помічник депутата Володимир Гергелюк, керівники деревообробних підприємств, голови адміністрацій, районних рад та територіальних громад, науковці, директори лісгоспів.

Під час зустрічі присутні обговорили закон №6490-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України» та деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств, який розширює базу оподаткування місцевих бюджетів за рахунок лісових земель та створили робочу групу, щодо обговорення наслідків вступу в дію «фермерського закону».

У виступі начальник управління Руслан Осташук зазначив, що коли відповідний закон вступить у дію, то лісогосподарські підприємства отримають додаткове податкове навантаження, що спричинить значний ріст ціни на лісопродукцію. Подорожчання сировини зачепить не тільки споживачів дров, деревообробників, а й виробників сувенірної продукції.

«Мені дуже прикро, що ви, Юрію Ігоровичу, живучи у найбільш лісистому районі області проігнорували думку лісівників. Сьогодні нам потрібно запропонувати свої зміни до закону, інакше з 1 січня всі державні лісогосподарські підприємства припиняють свою роботу»,  зауважив Руслан Осташук.

Голова Асоціації деревообробних підприємств Прикарпаття Ігор Соболевський зазначив, що підняття ціни на деревину згідно з підняттям податків спричинить банкрутство лісгоспів. «Польща платить податок на землю, але тільки із промислових лісів. На мою думку, це цільова програма закрити лісове господарство. Тоді, як ми за те, щоб розвивати його. В Україні немає чіткого ринку продажу деревини», – обурився Ігор Соболевський.

Михайло Драч голова Асоціації «Галицькі Газди» переконаний, що даною ситуацією в лісовій галузі можуть скористатися монополісти, які зацікавлені у вивозі сировини за межі країни. Майбутнє деревообробної галузі у глибинній переробці деревини та спрощенні кредитування для підприємців із 0 % ставкою.

Помічник депутата Володимир Гергелюк зазначив, що прийняття закону про нульове мито на обладнання для глибинної переробки деревини та прозорі правила щодо придбання сировини зможуть дати поштовх до збільшення робочих місць та наповнення місцевих бюджетів.

На завершення зустрічі присутні створили робочу групу, щодо обговорення наслідків вступу в дію «фермерського закону» в частині введення податку на лісові землі та написання нового законопроекту із внесенних пропозицій щодо змін вищезазначеної норми. До її складу увійшли 12 осіб, серед яких представники лісової галузі, деревообробних підприємств, науковці, влада та громадськість.

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg