Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

П'ятниця, 21 вересня 2018 13:28

Під час сесії обласної ради франківські депутати шукали компроміс щодо податку на лісові землі

Сьогодні, 21 вересня, в Івано-Франківську відбулася сесія обласної ради, на якій депутати ухвалили звернення до уряду «Про недопущення знищення лісогосподарської та деревообробної галузей».

Нагадаємо, 15 серпня 2018 року набрав чинності Закон України, яким внесено зміни до Податкового кодексу України. Серед нововведень – виведення земельного податку зі складу рентної плати за лісові землі.

Сьогодні на сесії депутати підготували звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про вжиття невідкладних заходів щодо недопущення знищення галузі лісового господарства.

«Введення нового земельного податку на всі лісові землі призведе до необхідності оподаткування земель, які знаходяться в стадії створення деревостанів або на яких зростають насадження до 40-річного віку», – зауважив депутат Іван Приймак, один з авторів звернення.

Обранець наголосив, що закон вступив у дію і лісгоспи вже повинні платити податок. Тому зауважив, що органи місцевого самоврядування повинні встановити оптимальну податкову ставку, яка б дозволила підприємствам і надалі функціонувати і не призвела до суттєвого підвищення цін на продукцію лісових господарств.

«Бажано, щоб закон працював на всіх – і на ліс, і на громаду, – відмітив голова облради Олександр Сич. – Ми за наповнення бюджетів місцевих рад, але проти банкрутства лісової галузі в нашій області».

Депутат від партії «Воля» Ольга Галабала зазначила, що такі зміни мають на меті приватизацію лісгоспів. За її словами податки для лісогосподарських підприємств будуть втричі перевищувати їх доходи.

«Це питання політичне і має на меті знищення лісової галузі», – підсумував «свободівець» Василь Попович.

Відтак депутати внесли правку у звернення – щодо встановлення на перехідний період мінімальної податкової ставки на рівні 0,1%. А також рекомендували ОДА провести термінову нараду за участі представників лісових господарств та органів місцевого самоврядування. «Потрібно домовлятись і шукати компроміс. Бо закон вже діє і платити потрібно», – відмітив голова облради.

 

Рішення сесії можна переглянути тут

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg