Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Середа, 14 листопада 2018 14:58

В Івано-Франківському управлінні обговорили питання створення обласного осередку Асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь

13 листопада в Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулась нарада користувачів мисливських угідь Івано-Франківської області.

У нараді взяли участь віце-президент громадської спілки «Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь» Віктор Червоний, начальник Івано-Франківського обласного управління Руслан Осташук, начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Іван Васьків, голови районних організацій ОО УТМР, директори та мисливствознавці державних лісогосподарських підприємств області та господарств інших форм власності.

Віктор Червоний у своєму виступі зазначив, що «українське суспільство, в тому числі і політики, ведуться на популістські гасла псевдо-екологів «Все заборонити!», тому останнім постійно вдається протягувати через Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України закони та постанови, які частіше шкодять, ніж допомагають покращити стан як мисливського, так і лісового господарства. Своїми популістськими гаслами та діями псевдо-екологи намагаються сформувати негативний образ мисливця, як браконьєра. У зв’язку з цим, роль громадських організацій таких, як Асоціація мисливців, у питаннях формування об’єктивної громадської думки про лісове та мисливське господарство є надзвичайно важливою та необхідною».

Віктор Червоний звернувся до присутніх із пропозицією об`єднати зусилля та дії з метою відстоювання прав мисливців та користувачів мисливських угідь, забезпечення єдиного потужного впливу на створення нової та удосконалення чинної законодавчої та нормативно-правової бази в Україні з питань ведення мисливського господарства, формування об`єктивної громадської думки про мисливство взагалі та вплив полювання на охорону, збереження та збільшення чисельності як об`єктів державного мисливського фонду, так і тваринного світу в цілому, зокрема, і червонокнижних.

Пропозицію Віктора Червоного щодо створення обласного осередку Асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь та подальшої співпраці учасники наради схвалили одноголосно.

Головний спеціаліст відділу охорони, захисту лісу та мисливства Івано-Франківського ОУЛМГ Геннадій Мельничук розповів присутнім про стан ведення мисливського господарства та охорони тваринного світу в Івано-Франківській області. За його словами, основними чинниками, що негативно впливають на стан ведення мисливського господарства є низький рівень вкладання коштів в охорону та відтворення мисливських тварин, недостатня чисельність єгерської служби по окремих господарствах, низька заробітна плата, відсутність службової зброї, автотранспорту, спецзасобів для фіксації проявів браконьєрства.

Начальник відділу Держпродспоживслужби Іван Васьків характеризуючи епізоотичну ситуацію в Івано-Франківській області, зазначив, що «у минулому році зареєстровано два випадки захворювання на африканську чуму свиней, в т.ч. один – у дикій фауні». Тому мисливці повинні дотримуватися техніки безпеки при добуванні диких тварин та відборі патматеріалу для здачі у ветлабораторію».

Начальник обласного управління у виступі вказав, що незважаючи на покращення стану ведення мисливського господарства, певні проблеми ще існують. Крім того, Руслан Осташук зобов`язав керівників мисливських господарств привести штат єгерської служби до вимог діючого законодавства, а також закликав збільшити вкладення у ведення мисливського господарства та подати пропозиції щодо створення обласного осередку «Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь».

За підсумками наради керівникам мисливських господарств доручили до 1 січня 2019 року довести чисельність єгерської служби до встановлених норм, забезпечити виплату заробітної плати не нижче встановленого діючим законодавством мінімуму, значно збільшити в цьому році вкладення у ведення мисливського господарства, в першу чергу, у підгодівлю та охорону мисливської фауни. Крім того, суворо дотримуватися вимог рішень ДНПК щодо здачі патматеріалу від 100% усіх добутих чи знайдених загиблими диких кабанів для дослідження на АЧС, посилити охорону мисливських угідь від проявів браконьєрства та ін.

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ

DSC 5328[1]

DSC 5294[1]

DSC 5306[1]

DSC 5326[1]

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg