Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Вівторок, 20 листопада 2018 14:45

У Вигодському лісгоспі відбувся тренінг щодо безпеки та гігієни праці у лісовому господарстві

У рамках Проекту Міжнародної організації праці у ДП «Вигодський лісгосп» відбувся тренінг щодо безпеки та гігієни праці у лісовому господарстві/сільському господарстві.

Організатором та спікером тренінгу став заступник директора департаменту – начальник відділу нагляду в АПК та СКС департаменту нагляду в промисловості на об’єктах підвищеної небезпеки Микола Радіонов. Проводили навчання менеджер Проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці та подолання незадекларованої праці» Сантуш Антоніу (Португалія), національний координатор проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» Софія Литвин, менеджер з виробничої безпеки у FMCG кандидат технічних наук IGC NEBOSH, ТОВ «Реймос» Ольга Богданова та експерт з систем запобігання нещасним випадкам DNG Safeti Дмитро Григоренко. У тренінгу взяли участь заступник начальника відділу нагляду в АПК та СКС департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Максим Тягай Петрович, заступники начальники Управлінь зі всіх регіонів України та представники Федерації профспілок України.

Під час вступного слова начальник Управління Держпраці в Івано-Франківській області Ігор Росипайло розповів про особливості ведення безпеки та гігієни праці у лісовому господарстві. Він коротко охарактеризував державні підприємства лісового господарства в області, назвав основні проблемні питання з безпеки та гігієни праці в державних лісогосподарських підприємств.

Закордонні тренери ознайомили учасників тренінгу з системою управління безпекою та гігієною праці у країнах Європейського союзу. Далі учасники тренінгу оглянули канатну установку MOZ-300 «Тайфун» у Людвиківському лісництві.

Головний інженер ДП «Вигодський лісгосп» Ігор Заяць зауважив, що канатні установки при використанні їх на крутих схилах, мають переваги перед іншими засобами трелювання. Вони транспортують ліс по найкоротшому, прямому шляху вздовж схилу, де для прокладки тракторного волока довелося б значно подовжити трасу. Продуктивність транспортного процесу із застосуванням канатної установки набагато вища, а собівартість нижча, ніж при тракторному трелюванні деревини гірським схилом. Крім того, працівники знаходяться не на крутому схилі, що підвищує безпеку роботи. Підвісні канатні установки практично не викликають ерозії ґрунту забезпечують збереження підросту, тому що трелювання лісу проводиться повітряним способом вздовж схилу. Канатною установкою можна транспортувати як хлисти, так і сортименти, що дозволяє легко включати її в технологію лісозаготівель при роботі за різними схемами відповідно до вимог Правил рубок головного користування. Канатка може працювати як на підйом, так і на спуск деревини при довжині траси до 250 м.

Учасники семінару також обговорили подальше індивідуальне проведення оцінки ризиків та запровадження системи управління безпекою та гігієною праці на рівні лісогосподарського підприємства.

За матеріалами прес-служби Вигодського лісгоспу

Світлина від Olga  Bogdanova.

Світлина від Olga  Bogdanova.

Світлина від Olga  Bogdanova.

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg