Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

 

Понад 4 тисячі саджанців посадили учні, а також працівники лісового господарства на території села Остриня Тлумацького району. Зробили це в рамках акції «Майбутнє лісу – у твоїх руках».

Поспостерігати за цим мали змогу й кореспонденти телебачення Галичина.

 

Хочете ялинку на Новий рік чи Різдво – не рубайте її в лісі. Краще придбайте у Коломийському держлісгоспі. Господарство підготувало півтисячі зеленимх красунь на продажу під час свят. Лісівники боротимуться із порушниками та накладатимуть на них штрафи. Відеосюжет ТРК РАІ

Вівторок, 02 січня 2018 12:36

Новий рік 2018: ціни на ялинки

На Прикарпатті до Нового року офіційно зрубають понад 30 тис ялинок та 65 тиясч гілок. У лісгоспах закладають спеціальні плантації. На кожній висаджують до 800 молодих пагонів. Від лісових такі ялини відрізняються тим, що вони зусібіч пропорційні та пишні. Аби виростити колюче деревце заввишки метр, треба 6-7 років. Усіма улюблені блакитні ялинки ще вибагливіші в догляді. Вони ростуть утричі повільніше, аніж звичайні. Красуня заввишки метр у лісгоспі коштує 70 грн, півтораметрове деревце – 80, пишна дво- або ж триметрова пані вартує від 120 до 150 грн. На кожному має бути обов’язкове маркуванням – пластикова бирка чи стрічка зі штрихкодом. Набагато економніше та корисніше купити новорічне деревце в горщику. За живу ялиночку висотою до одного метра доведеться заплатити 150 грн, півтораметрова коштуватиме 180. А ще можна купити гілочки: кожна коштує від 7 до 15 грн, вартість залежить від довжини. Відеосюжет каналу ICTV

 

Наразі лелек у Центрі чотирнадцять. Одинадцять з них уже пройшли лікування і почуваються стабільно.

Проте для лікування та реабілітації птахів Центру потрібна допомога благодійників.

"Будемо вдячні за допомогу на обладнання обігріву зимового будиночка для лелек та на придбання ходунків для лелек з хворими кінцівками", - кажуть у Центрі.

Відеосюжет ТРК "Карпати":

 

 

 

Сайт "Галка"

18 серпня відбулася прес-конференція начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслана Осташука.

Зустріч головного лісівника області з представниками ЗМІ  відбулася вперше за два з половиною місяці на посаді.

“Основне наше завдання зараз – знайти розуміння з представниками ЗМІ. Хочеться зробити нашу роботу більш відкритою, прозорою для громадськості і преси. Так, є багато проблем, але ми готові до конструктивної критики. Я вірю, що настав час змін”, – сказав Осташук.

Лісівник доповів, що за півріччя посадили більше 2 тисяч гектрарів лісу, започаткували осінню посадку лісу.

“Багато робиться, і щоб мати якісний матеріал – сіянці”, – запевнив Осташук.

У планах – зменшити нв 70% суцільні рубки, і перейти до вибіркового способу. Серед нових впроваджень – електронний продаж деревини – вперше в області такий продаж відбудеться у вересні.

Наразі гостро стоїть питання всихання смерек, а, як відомо, на території Прикарпаття – 50% смерекових лісів України, інформує Галка. 

18.08.2017

Сайт "Галка"

18 серпня відбулася прес-конференція начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслана Осташука.

Під час зустрічі головний лісівник області пояснив, звідки деревину везуть ешелонами, що неодноразово помічали жителі Франківська.

“Ми з листопаду 2015 не проекспортували ні одного метра кубічного смереки. Зараз ми взагалі не експортуємо нікуди. Востаннє ми відправили у 2016 році 3 тисячі метрів кубічних сосни.

Ця деревина, яку помічають на залізничному вокзалі, експортується з Білорусії, зокрема, у Румунію, і вагони проходять через нашу область. Також з Чернігівської, Київської областей везуться уже дрова на нашу фірму у Надвірній.

Хочеться донести, що не можна, бачачи вагони з лісом, фотографувати їх і казати, що вони з карпатським лісом, і тим більше – незаконно зрубаним. Так само не можна сфотографувати будь-який пень у лісі і сказати, що це незаконно”, – сказав Осташук.

Лісівник також зазначив, що самовільні рубки дійсно мають місце, але запевнив, що ці рубки не сягають таких обсягів, щоб на них заробляти гроші, передає Галка.

“Важко пояснити людині, яка живе з народження у Карпатах, що не можна рубати. Він вважає, що це його і йде і рубає. Будемо боротися”, – каже Осташук.

Як стало відомо, всього за півроку зрубали незаконно 738 метрів кубічних. Лісгоспи склали 265 протоколів про лісопорушення.

“Ще – нас звинувачують, що ми багато рубаємо. У нас на сьогодні на гектар є 4,4 метри кубічні деревини, ми рубаємо 2 гектари. Порівнюючи з іншими країнами, ц – мало. Тобто у нас є ще запас”, – додав Осташук.

18.08.2017

 

Сайт "Фіртка"

 

Підприємствами Івано-франківського обласного управління лісового та мисливського господарства за півроку перевиконано запланований річний обсяг відтворення лісу.

У цьому сьогодні під час прес-конференції запевнив начальник управління Руслан Осташук, пише Фіртка.

Зокрема, було висаджено понад 4 мільйони саджанців ялиці, бука, ялини, дуба, клена тощо.

"Лісівники області щохвилини виконують свою роботу. За систематичні порушення працівники лісового господарства були звільнені. Не можна казати, що вагони з лісом, які транзитом проходять через станцію Івано-Франківськ - це незаконно зрубані дерева з карпатських лісів", - наголосив Осташук.

Він також запевнив, що ніхто в Карпатах не заробляє на самовільній вирубці лісу, але поодинокі факти є. 

За словами Осташука, у 2017 році зменшили суцільну рубку на тисячу гектарів (з 3,4 до 2,4 тис га).

Також, Осташук запевнив, що вагони, які були неодноразово виявлені на станції Івано-Франківськ, це деревина з Білорусії. Крім, того з 1 листопада 2015 року з Прикарпаття не експортовано жодного метру кубічного деревини породи "смерека".

18.08.2017

Субота, 19 серпня 2017 07:09

Вирубок не буде?

 Сайт "Бліц-інфо"

 

Щоб боротися з самовільними рубками у прикарпатських лісах почали встановлювати камери спостереження.

Про це йшлося сьогодні, 18 серпня на прес-конференції начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслана Осташука, інформує кореспондент Бліц-Інфо.

Такі камери вже встановлені у Гринявському та Вигодському лісгоспах. Незабаром їх також планують встановити і в інших лісових господарствах.

Всього камер є десять. Відео з них можна переглянути у лісгоспах, де здійснюється відео зйомка. У лісгоспі також незабаром планують придбати квадрокоптер, за допомогою якого спостерігатимуть не тільки за вирубкою, а й лісовими пожежами.

«У Вигодському лісгоспі також працюють шість камер спостереження, що контролюють перевезення деревини у лісових масивах на площі близько 60 тис. га», - зауважив очільник лісового господарства.

Окрім цього, обласне управління лісового і мисливського господарства за півроку роботи перевиконало запланований річний обсяг відтворення лісу.

За словами посадовця, було висаджено понад чотири мільйони саджанців ялиці, бука, ялини, дуба, клена.

Він додав, що зараз зберігається тенденція зменшення обсягів заготівлі деревини. Так, за перше півріччя заготовили на 100 тис. куб. м. менше ніж минулого року – з 3,4 до 2,4 тис. га.

«Побачивши вагони, які проходять транзитом через Прикарпаття не можна казати, що це наш ліс. Так само, як не можна говорити про незаконне зрізане дерево, побачивши пень в лісі», - зазначає Осташук.

Керівник запевнив, що деревина, яка неодноразово була помічена в Івано-Франківську насправді з Білорусі. Адже з 1 листопада 2015 року з Прикарпаття не експортовано жодного метру кубічного деревини породи «смерека».

 пк8

18.08.2017

 

Сайт "Голос-інфо"

18 серпня начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан Осташук поспілкувався із журналістами.

Він розповів про проблеми галузі та запропонував шляхи їх ефективного вирішення.

Під час прес-конференції Руслан Осташук відзвітувався перед громадськістю про роботу підприємств управління за перше півріччя 2017 року.

Головний лісничий наголосив, що за півроку підприємствами ОУЛМГ перевиконано запланований річний обсяг відтворення лісу. Також зберігається тенденція зменшення обсягів заготівлі деревини.

Пріоритетом у роботі новопризначеного керівника є припинення суцільних рубок на Прикарпатті та ефективна охорона лісових насаджень від незаконних діянь.

 

 

Видання "Репортер"

Підприємства Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства за півроку перевиконали запланований річний обсяг відтворення лісу – висадили 4 мільйони саджанців ялиці, бука, ялини, дуба та інших сортів дерев.

Про це під час прес-конференції у п’ятницю, 18 серпня, заявив очільник управління Руслан Осташук.

За його словами, наразі зберігається тенденція до зменшення обсягів заготівлі деревини. Зокрема, до кінця року планують заготовити менше на 100 тисяч кубометрів, ніж минулоріч.

Також нагадаємо, управління прийняло рішення зупинити виписку суцільних рубок, окрім рубок головного користування – спілого лісу. Так, у 2016 році суцільні вирубки становили 3,4 тис га, настомість у 2017 – 2,4.

 

18.08.2017

 

Видання "Репортер"

Не робити поспішних висновків і питати фахівців щодо роботи прикарпатських лісових господарств – до цього закликає новопризначений керівник управління лісового і мисливського господарства Івано-Франківської області Руслан Осташук.

Про це він повідомив під час прес-конференції, яка відбулася 18 серпня в Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

За його словами, роками лісова галузь працювала в ”закритому режимі”, що й призвело до недовіри до лісників.

”Я б просив не спішити з висновками. Не можна сфотографувати вагони з лісом на вокзалі у Франківську і кричати, що то карпатський ліс. Так само як не можна сфотографувати в лісі пень зрізаного дерева і казати що то вирубка. Потрібно слухати експертів. Ми з листопада 2016 року не експортуємо деревину”, – заявив Осташук.

18.08.2017

 

reporter

 

 

Видання "Місто"

Такі камери вже встановлені у Гринявському та Вигодському лісгоспах, а незабаром їх встановлять і у інших лісових господарствах.

Сьогодні, 18 серпня, відбулася  прес-конференція начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслана Осташука. Як вже інформувало МІСТОновопризначений головний лісівник області обіцяє зробити роботу управління більш відкритою.

Крім того, Осташук підбив підсумки роботи підприємств управління за перше півріччя 2017 року.

Так, за півроку перевиконано запланований річний обсяг відтворення лісу. Зокрема, було висаджено понад 4 мільйони саджанців ялиці, бука, ялини, дуба, клена тощо. Зберігається тенденція зменшення обсягів заготівлі деревини. У 2017 році за перше півріччя заготовили на 32 тис.куб.м менше, ніж за відповідний період 2016 року. Також начальник управління Руслан Осташук ухвалив рішення зупинити виписку суцільних рубок, крім рубок головного користування (спілого лісу). У 2016 році суцільні рубки провели на 3,4 тис.га. Натомість, у 2017 цей показник становитиме на тисячу гектарів менше – 2,4 тис. га.

Окрім цього, на території лісгоспів встановлюються камери відеоспостереження, що транслюють зйомку онлайн. Такі камери вже встановлені у Гринявському та Вигодському лісгоспах, а незабаром їх встановлять і у інших лісових господарствах.

«Ми будемо жорстко боротися з самовільними рубками лісу. Ми розуміємо, що на це потрібен час. Роботи лише почалися, але вже встановлено близько десяти камер», – зазначив Руслан Осташук.

До слова, лише у Вигодському лісгоспі працюють шість камер спостереження, що контролюють перевезення деревини у лісових масивах на площі близько 60 тис. га.

18.08.2017

 
Видання "Місто"
 
Сьогодні, 18 серпня, відбулася  прес-конференція начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслана Осташука.
Новопризначений головний лісівник області зібрав представників ЗМІ, щоб розповісти про проблеми, які назріли в лісовому господарстві та відповісти на запитання, які супроводжують галузь.
Руслан Осташук наголосив, що ставить перед собою завдання №1 — зробити роботу управління більш відкритою.
«Хочеться зробити роботу нашого управління більш відкритою для громадськості та ЗМІ», —зазначив Осташук.
Та додав, що не варто вбачати глобальну проблему у повідомленнях, які часто з’являються в інформаційному просторі.
«Начебто безжально вирубують Карпатські ліси. Але варто розуміти, що будь-яка інформація у пресі, яка не містить фахових коментарів, не завжди є правдивою. Я наголошую на тому, що це мають бути коментарі фахівців лісової галузі, а не осіб, які просто прагнуть вирішити якісь власні проблеми, — каже Осташук. — Бачивши вагони, фотографувати і казати, що все це — Карпатський ліс. То не є правильно. Можна в лісі сфотографувати пень і сказати, що він незаконно зрубаний. Так, проблеми є. Але ми прагнемо знайти розуміння між нами і громадськістю».
На його думку, негативна інформація про лісопорушення, а саме незаконні вирубки, підриває авторитет лісової охорони. Проте вона не завжди є об’єктивною та може вводити в оману громадян.
За перше півріччя 2017 року лісгоспи склали 265 протоколів про лісопорушення. Управління працює над відновленням рейдово-наглядових груп “ОСА”, до складу яких увійдуть працівники лісової охорони, правоохоронці та громадські активісти.
 
18.08.2017

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg