Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

На Прикарпатті лісівники ведуть боротьбу з жуками - короїдами - шкідниками ялинових дерев. Впродовж весни-літа жуки здатні двічі розмножуватися. Особливо, коли надворі сприятлива суха погода. Про методи боротьби з короїдом дізнавалися журналісти ТБ "Галичина".

 

П'ятниця, 11 травня 2018 10:39

Райдужний бізнес

Газета "Експрес" 10-17 травня 2018 року

1

 

Нещодавно у Сопівській загальноосвітній школі пройшов тиждень охорони довкілля, до якого було приурочено загальношкільний захід, участь у якому взяли старшокласники та лісівники. 

Впродовж тижня у школі відбувалися різноманітні конкурси та вікторини, а закінченням стала прес-конференція екологів та лісівників.

 

Щоночі ведмідь залазив на пасіку, трощив вулики, поїдав ласощі і навіть бджіл. Уранці лісничі знаходили тільки порожні рамки. А згодом з’ясували – ведмідь був не один. Історія від Наталі Фармус.

 

 

21 квітня в Івано-Франківську на площі перед Краєзнавчим музеєм відбулося «Свято лісу». Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства приурочило його до Дня довкілля та завершення щорічної акції Державного агентства лісових ресурсів «Майбутнє лісу у твоїх руках».

 

На Прикарпатті діти відновлювали ліс. Традиційну акцію "Майбутнє лісу в твоїх руках" влаштували у Вигодському лісгоспі. На висадку дерев біля села Вишків запросили вихованців місцевої школи.

 

Учні Довпотівської школи долучилися до традиційної щорічної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Під пильним наглядом лісівників діти поповнили лісовий фонд Войнилівського лісництва саджанцями дуба звичайного. Допомагали садити дерева представники влади, підприємці і, звичайно ж, наша знімальна група.

 

 

Четвер, 10 травня 2018 11:23

РОСТИ ЯЛИНКО, РОСТИ ЗЕЛЕНА...

На Надвірнянщині завершилася весняна посадка лісу. Цього року, кажуть лісівники, вдалося виконати все заплановане. В рамках всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» до доброї справи долучилось багато охочих, серед них і діти.

 

Біля села Вишків, що на Долинщині, лісничі влаштували традиційну акцію "Майбутнє лісу в твоїх руках".

 

Таку акцію влаштували працівники "Івано-Франківського лісового селекційно-насінневого центру", що у Тлумацькому районі.

Нові лісові культури висаджували голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк, голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк, працівники апарату, окремих відділів районної державної адміністрації та виконавчого апарату районної ради.

«У Тисменицькому районі ми вже створили 25 га нових насаджень, зокрема у Тисменицькому лісництві 2,5 га. На ділянці, яку заліснили спільно із місцевою владою, вирішили посадити чисті ряди модрини європейської, адже це технічно цінна швидкоростуча порода. На вказаній ділянці посадка не є плановою, але рубка тут закінчена, площа очищена, тому слід садити лісові культури, щоб не залишати на літо на задерев`яніння», - додав Петро Іванович.

Під час весняної лісокультурної кампанії працівники державного підприємства Івано-Франківський лісгосп створять новий ліс на площі 46 га.

 

Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках», вже відбувається 13-й рік поспіль і триває по всій Україні. Її мета – привернути увагу до благородної справи посадки лісу. У цій акції беруть участь як вихованці шкіл, щоб з раннього віку відчути щоденну працю лісівника, її роль та значення для природи, так і громадські організації, активісти та представники влади різних рівнів. Приємно й те, що кількість бажаючих примножувати ліси з кожним роком лише збільшується. Також лісівники прагнуть надати широкого громадського резонансу проблемі збереження лісових насаджень, підвищення довіри громадян до діяльності лісогосподарської галузі.

   Перед початком Акції всіх учасників ознайомили із процесом вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою в тепличному комплексі Перегінського лісництва.

Нові лісові культури висаджували на території Гриньківського лісництва урочище «Шумляче» голова Рожнятівської районної ради В. Я. Рибчак, працівники апарату, окремих відділів районної державної адміністрації та виконавчого апарату районної ради О. Ю.Герман, О.М. Данилюк, В.М.Мацевко, Н.В.Мельник, В.В.Сологуб, С.С.Слобода, Г.М. Хащівська, а також Голова районної громадської організації учасників АТО Б.Б. Мельник, школярі 8-х класів Ясеньської ЗОШ I-III ст., працівники ДП «Осмолодский лісгосп».

Перед посадкою всім учасникам заходу видали інвентар та провели інструктаж з ОП і ТБ.

На ділянці, яку заліснили спільно із місцевою владою, посадили ялину європейську, ялицю білу, бук лісовий і клен-явір. Для посадки використали стандартні сіянці віком 2-3 роки, вирощені у власному розсаднику, а також у тепличному комплексі Перегінського лісництва.

Загалом висаджено біля 11 тис. саджанців на площі 2,7 га.

 

 

Кипить робота і у лісництвах підприємства. Зокрема, у Букачівському лісництві, в урочищі Козари, квартал 18 виділ 6.1 спільно з учнями Козарівської ЗОШ висаджено 1500 штук модрини європейської на площі 0,5га. А у Рогатинському лісництві, урочище Голодівка, квартал 16 вид. 31.1 на площі 0,6 га. посаджено 2000 штук модрини та дуба червоного разом з учнями Підгородянської ЗОШ.

Учні Заланівської школи у кварталі 30 виділ 26.1 Воронівського лісництва, урочище Яглуш, на площі 3,50 га допомогли посадити 3000 шт. дуба та клену.

Школярі своїм прикладом демонструють, як треба ставитися до природи, любити її та оберігати. Такої старанності ми давно не бачили, говорить лісничий Рогатинського лісництва Балюк І.М. Усі хлопці і дівчата дуже відповідально поставилися до цієї клопіткої роботи, подбали, щоб їхні сіянці були правильно посаджені та гарно прижилися.

Коли людина власними руками спробує посадити дерево і відчує цю нелегку справу, то в майбутньому вона ніколи не захоче його знищити. Тому акція допоможе виховати в молоде покоління шанобливе ставлення до природи.

Діти дуже дивувалися, що з цих невеличких саджанців колись виростуть високі та могутні дерева. А так і буде. Час пролетить швидко. Посаджені дерева запам’ятаються школярам на все життя, та чи упізнають вони його, коли виростуть дорослими?

Можливо, і не впізнають, кажуть лісівники, але ліс своїх творців завжди упізнає і стріне мов найкращих друзів, порадує прохолодою та затишком, обдарує грибами, ягодами, цілющим дивоквіттям.

Більше у матеріалі Рогатинського ТБ

 

 

Понад 4 тисячі саджанців посадили учні, а також працівники лісового господарства на території села Остриня Тлумацького району. Зробили це в рамках акції «Майбутнє лісу – у твоїх руках».

Поспостерігати за цим мали змогу й кореспонденти телебачення Галичина.

 

Хочете ялинку на Новий рік чи Різдво – не рубайте її в лісі. Краще придбайте у Коломийському держлісгоспі. Господарство підготувало півтисячі зеленимх красунь на продажу під час свят. Лісівники боротимуться із порушниками та накладатимуть на них штрафи. Відеосюжет ТРК РАІ

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg