Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Рух справ про лісопорушення

Тенденція до зменшення незаконних рубок в області зберігається

У третьому кварталі 2021 року працівниками державної лісової охорони в лісових масивах державних лісогосподарських підприємств області виявлено понад 217 випадків незаконних рубок, об’ємом зрубаної деревини 267 м3 при цьому розмір шкоди заподіяної лісу становить 1637,9 тис.грн.
Якщо порівнювати об’єми незаконних рубок облікованих у 2020 році з об’ємами незаконних рубок виявлених за аналогічний період 2019 та 2018 років то спостерігається чітка тенденція до їх зменшення. Так в порівнянні з 2018 роком, об’єм незаконних рубок зменшився на 37% і збитки лісу зменшились на 11 %. В порівнянні з 2019 роком, об’єм незаконних рубок зменшився на 13 % і збитки лісу зменшились на 5 %.
У 2021 році до адміністративної відповідальності, згідно кодексу України про адміністративні правопорушення, притягнено понад двісті осіб, при цьому сума накладених штрафів склала більше 423 тис. грн., а розмір шкоди заподіяної лісу понад 2601,6 тис. грн.
Причина скоєння самовільних рубок обумовлена крім іншого соціальним та економічним станом в гірських районах.
Урядом встановлені високі такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу. Вони на порядок перевищують ринкову вартість деревини, що не сприяє їх сплаті. Багато лісопорушників неспроможні їх оплатити в зв’язку з низьким соціальним рівнем життя і залишаються безкарними. Ця безкарність є однією з причин породження нових лісопорушень і аж ніяк не сприяє ефективній охороні лісу. 
З метою мінімізації та попередження випадків незаконних рубок та порушень вимог лісового законодавства в державних лісогосподарських підприємствах області створено мобільні рейдові групи, до роботи яких залучаються працівники державної лісової охорони, правоохоронних органів та громадські активісти.
Відчутну роль в боротьбі з нелегальною заготівлею деревини відіграє запровадження електронного обліку заготовленої деревини та видача сертифікатів походження лісоматеріалів.
У цілому ситуація під контролем, немає масштабних пошкоджень лісу та обезліснення лісових масивів і утримується під постійним наглядом лісової охорони області.

Звіт про лісопорушення за ІІІ квартал 2021 року

Незаконні рубки у розрізі підприємств за 2021 рік

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg