Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Лісові розсадники

Розсадником називається спеціальна земельна ділянка, призначена для вирощування садивного матеріалу, який в подальшому використають для лісорозведення і штучного лісовідновлення, озеленення міст, населених пунктів і створення захисних лісових насаджень і плодових садів.
За профілем основної діяльності розсадники поділяють на лісові, лісомеліоративні, декоративні та плодові.
У лісових лісомеліоративних розсадниках вирощують переважно сіянці та саджанці для створення лісових культур і лісо-меліоративних насаджень. У декоративних і плодових розсадниках вирощують головним чином великомірний садивний матеріал – саджанці для робіт по озелененню та створенню садів.
За тривалістю функціонування лісові розсадники розрізняють на тимчасові (до п’яти років) і постійні, які закладаються строком на 25-50 років. Якщо в районі діяльності лісогосподарських підприємств плануються значні лісокультурні роботи, розраховані на багато років, для забезпечення їх садивним матеріалом організовують постійні розсадники.
Лісові розсадники, що підпорядковані державним лісгоспам, або міжгосподарським лісгоспам, залежно від їх площі поділяють на малі(до 5 га), середні (6-15 га) та великі (понад 15 га), а також базисті площею 25 га і більше.
Для оперативного використання садивного матеріалу чинними нормативними документами передбачено створення індивідуальних тимчасових розсадників невеликих розмірів, закладених в конкретному обході на кожному лісництві.
За принципом організації території розсадники поділяються на звичайні або традиційні (прямокутні, квадратні, рідше багатокутні), кругові, піднаметові, смугові.
- Звичайні (традиційні) – з полями, як звичайно, прямокутної форми на відкритих площах. Основний вид розсадників.
- Кругові – невеликі за площею з формою кола або еліпса.
- Піднаметові – закладаються безпосередньо під наметом лісу, в попередньо зріджених насадженнях.
- Смугові (стрічкові) – створюються на смугах розкорчованих зрубів шириною 15-30 м, які чергуються з смугами деревостану шириною 50-100 м.

 

rozsadnuk4rozsadnuk6rozsadnuk7

 

 

Вирощування садивного матеріалу в розсадниках державних лісогосподарських підприємств Івано-Франківського ОУЛМГ в 2015 році.

З метою забезпечення високоякісним садивним матеріалом основних лісоутворюючих порід для потреб лісовідновлення та лісорозведення, а також для потреб озеленення, в держлісгоспах області функціонує 160 лісових розсадників загальною площею 65 га.
За період весна-осінь 2022 року підприємствами управління вирощено понад 10 млн. шт. сіянців, з яких 5 млн. 33 тис. шт. – стандартні.
Крім цього в шкільних відділеннях розсадників вирощено біля 200 тис. шт. саджанців декоративних деревних та чагарникових порід 95 видів та їх форм. З них стандартних 141 тис. шт,для реалізації 73 тис. шт.
В придбаних 7700 пінополістирольних контейнерах загальною кількістю 536 тис. шт посівних місць та 110 тис. шт. таблеток, вирощується садивний матеріал з закритою кореневою системою.


Відділ лісового господарства
Івано-Франківського ОУЛМГ
тел. (0342) 55-21-45

 

>

rozsadnuk1rozsadnuk2rozsadnuk3

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg