Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Охорона і захист лісів

Захист лісів від шкідливих комах і хвороб - це комплекс організаційних, економічних, правових та інших заходів, спрямованих на раціональне використання лісового фонду, збереження лісових насаджень від руйнування, знищення, пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу на лісові насадження.
На ліси впливає низка абіотичних, біотичних і антропогенних чинників, під дією яких зменшується приріст деревини, відбувається часткова втрата крон, всихання окремих дерев і насаджень. Серед чинників негативного впливу на ліси провідне місце посідають хвороби лісу та листогризучі шкідники.
Площа осередків основних видів шкідників становить 39208 га,
в т.ч. хрущі – 1016 га

Площа осередків хвороб складає 40 975 га,
в т.ч. коренева губка – 22767 га
опеньок осінній – 10245 га
рак ялиці – 1845 га
некрозний рак бука – 2 754 га
поперечний рак дуба – 1410 га
рак ясена - 19 га

2016 06 01 01 08 46

В практиці використовуються біологічні, лісогосподарські та інтегровані методи боротьби. Зокрема, здійснюючи санітарні рубки, лісосічні та позалісосічні очистки, щороку оздоровлюють більше 10 тис.га, а з комплексом біологічних заходів 15 тис.га щороку.
Роботи із захисту лісу в лісових масивах області здійснює спеціалізована служба Держлісагентсва України: Державне спеціалізоване лісозахисне підприємство «Івано-Франківськлісозахист».

Одним із основних напрямів діяльності лісових підприємств області залишається охорона лісу від пожеж та запобігання їх виникнення в лісових масивах, на торф’яниках і сільгоспугіддях.
У державних лісгоспах області 43% лісів належить до 3-го, 30- до 2-го, а 23-до 1-го класу пожежної безпеки
Для попередження та недопущенню втрат від лісових пожеж лісогосподарські підприємства постійно підтримують в належному стані і в достатній кількості протипожежний інвентар, проводить роботу по утриманню протипожежних розривів та мінералізованих смуг, поновляються та встановлюються аншлаги та інформаційні панно на протипожежну тематику, організовують навчання лісової охорони по організації гасіння лісових пожеж, постійно проводять роз’яснювальну роботу серед місцевого населення, туристів та школярів. З настанням пожежонебезпечного періоду організовуються цілодобове чергування та патрулювання лісових масивів.
Фіксуються випадки випалювання сухої рослинності населенням на сільгоспугідях, які межують з лісовими масивами. Результатом цієї роботи є недопущення за останні роки випадків виникнення великих лісових пожеж.

Інформація про загальну кількість лісових пожеж по Івано-Франківському ОУЛМГ на 01.01.2021 р.

Оперативна інформація про загальну кількість пожеж станом на листопад 2021 рік

 

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg