Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Четвер, 24 вересня 2020 06:32

Кутські лісівники покращили паломницькі місця поблизу найстарішого храму Гуцульщини

Мешканці села Пістинь, що на Косівщині, активно готуються до святкування 420-річчя побудови найстарішої церкви на Гуцульщині – Успіння Пресвятої Богородиці.

Лісівники Кутського лісгоспу також долучилися до підготовчих робіт: виготовили інформаційні стенди про історію церкви, облаштували джерело «Іванова криничка», зремонтували підвісний міст і покращили хресну дорогу, що проходить через держлісфонд Косівського лісництва.

«Храм Успіння Пресвятої Богородиці побудований у 1600 році і має особливу історію, – розповідає Андрій Ониськів, т.в.о. директора «Кутське лісове господарство. – Церкву планували будувати на протилежному березі ріки, але три ночі підряд невидима сила переносила підготовлений зруб на інший бік – туди, де її й збудували. Храм також має форму хреста. А два потоки, які протікають біля церкви, мають символічну назву Йордан».

У церкві є старовинний іконостас, який давним-давно перенесли з іншого, більшого храму, та образ святої Варвари, до якого спеціально приїжджають помолитись паломники.

Вода з «Іванової криничики» вважається цілющою і помічною для хворих очей та шкірних недуг. Також неподалік церкви є джерело, яке ніколи не пересихає і впадає у потічок Йордан. Вода з джерела схожа на йорданську. Вона чотири місяці не псується і не втрачає своїх смакових властивостей. «Це намолені місця, куди завжди приїжджає дуже багато людей. Тому спільно з лісівниками Кутського лісгоспу вирішили покращити територію біля водойм, зробити її комфортною для відвідувачів», – розповідає Андрій Ониськів.

На цьому цікавість території с. Пістинь не закінчується, оскільки неподалік джерела є вапнякова печера, де, як припускають науковці, молилися ченці-самітники, які й звели колись оборонний монастир, на місці якого у 1600 році побудували храм Успіння Пресвятої Богородиці.

кт1

кт2

кт3

кт4

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg