Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Вівторок, 25 травня 2021 13:12

Відійшов у засвіти ветеран лісового господарства Георгій Петрович Вініцьковський

vinitskovskyj 322x242 1

 

«... коли опиняєшся наодинці з лісом, пригадуєш своє життя, розмірковуєш, чим ще можна прислужитися Богові, людям і державі», - це слова заслуженого лісівника України, ветерана лісового господарства Георгія Петровича Вініцьковського.

25 травня перестало битися серце знаного лісівника Прикарпаття. 34 роки Георгій Петрович очолював Солотвинський лісокомбінат. Йому одному з перших серед лісівників Прикарпаття було присвоєно високе звання «Заслужений лісівник України», яке Георгій Петрович домігся сумлінною довгорічною працею, адже віддав галузі понад 60 років. Лісівник був ініціатором багатьох впроваджень та новацій.

У 60-70 рр. Георгій Вініцьковський разом з науковцем К. Смаглюком взявся за створення в урочищі Діброва Богородчанського лісництва найбільшого на Прикарпатті селекційного пункту «Прикарпатської лісонасінневої станції» з будівництвом теплиць зі скляним і поліетиленовим покриттям. Тут щороку вирощували мільйони сіянців, саджанців близько 70 видів деревних та чагарникових порід, а також тюльпани, гвоздики, щеплені троянди, хризантеми, папороті, нарциси, чорнобривці тощо. Згодом на площі 8 га було створено арборетум «Діброва», де лісівники під керівництвом Георгія Вініцьковського зібрали майже 600 видів деревних та чагарникових порід з усіх континентів. «Діброва» стала своєрідною дослідно-виробничою базою з вивчення росту і розвитку деревних та чагарникових порід. Отримані результати дали змогу визначити перспективні для Карпат, а також інших регіонів, породи дерев.

За ініціативою Георгія Петровича на Богородчанщині у свій час заклали 76 гектарів плодово-ягідних плантацій, проклали десятки лісових доріг, створили тисячі географічних лісових культур на висоті 800-1200 м над рівнем моря. З його участю збудовано контори Богородчанського, Росільнянського, Манявського, Сивульського та Гутянського лісництв. Рекультивовано територію колишньої озокеритної шахти в с. Дзвиняч, де зі 100 видів різних порід та чагарників посаджено дендропарк, відновлено озеро та впорядковано фабрично-заводські території. В озеро було запущено декоративних гусей, качок. Збудовано водойми в урочищах Мочари, Діброва, Манява, Нивочин.

Георгій Вініцьковський відновив і розширив у лісництвах, лісопунктах підсобні господарства з вирощування рослинницької продукції, зернових, молодняка телят, свиней, кролів, а також заготівлі, переробки реалізації продукції побічного користування: яблук-дичок, малини, чорниці, ожини, грибів, лікарської сировини. На висоті було бджільництво – понад 300 бджолиних родин. Георгій Вініцьковський дбав про побут, благоустрій лісництв. У лісопунктах та лісництвах було побудовано гуртожитки, їдальні в котлопунктах, магазини, облагороджено території біля них.

Ветеран-лісівник чимало уваги приділяв охороні лісу, збільшенню мисливської фауни, боротьбі з самовільно рубкою, крадіжками лісопродукції, браконьєрством.

Разом з В. Сіроштаном Георгій Петрович створив «Музей природи» та етнографічний музей в Будинку культури с. Дзвиняч. Пізніше такі музеї були створені з участю лісничих у Богородчанському, Манявському та Сивульському лісництвах.

В останні роки Георгій Вініцьковський працював директором, головним спеціалістом ДП «Лісовий еколого-просвітницький центр». Свій багаторічний досвід роботи лісівник передав вихованцям семи шкільних лісництв Богородчанщини, учням шкіл району, області, відвідувачам, туристам (за 13 років «Лісовий еколого-просвітницький центр» відвідало понад 170 тисяч осіб).

Власний науковий досвід Георгій Вініцьковський узагальнив у низці праць: «Арборетум «Діброва», «Лісонасіннєві плантації смереки, ялиці білої в Солотвинському лісокомбінаті», «Екзоти лісів України».

Колективи Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства, державних лісогосподарських підприємств області висловлюють щирі співчуття рідним та близьким покійного.

Світла пам’ять про Георгія Петровича назавжди збережеться серед лісівників Прикарпаття.

Вічна пам’ять і Царство Небесне. Сумуємо, співпереживаємо, пам’ятаємо…

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg