Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Вівторок, 20 липня 2021 08:33

Гарні ліси – з елітного насіння

Державне підприємство «Коломийський лісгосп» готовий активно долучитися до масштабного президентського екологічного проекту «Зелена країна» і надати високоякісне насіння та життєстійкі сіянці лісоутворюючих порід для примноження лісів всієї України.

Указ президента Володимира Зеленського про суттєве збільшення лісового фонду передбачає не просто заліснити мільйон гектарів, а створити на них гарні високопродуктивні ліси.

У Коломийському лісгоспі для майбутніх лісових насаджень є сіянціта насіння лісових порід з цінними спадковими властивостями та високою посівною якістю.

Лісівники отримують їх з лісонасіннєвої плантації, що розташована в урочищі «Глибока» Шепарівського лісництва. Це сертифікована плантація, єдина в Івано-Франківській області. На території 50 гектарів плодоносять зразкові дерева модрини європейської, ялиці білої, смереки європейської, дугласії зеленої. Є тут також арборетум, де культивують і вирощують декоративні дерева.

Заклали плантацію ще за часів діяльності Коломийського лісокомбінату методом прищеплення живців з 73 плюсових дерев Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької областей. День її створення – 9 травня 1985 року, на честь 40-річчя перемоги у Другій світовій війні. Про це свідчить пам’ятний знак при вході у лісонасінневе господарство.

Багато праці і лісівничого уміння доклали до становлення плантації коломийські лісівники. Зокрема тодішній керівник Коломийського лісокомбінату, а відтак директор Коломийського лісгоспу, заслужений лісівник України Іван Петрович Равлюк, заступник директора з наукової роботи УкрНДІгірліс Роман Михайлович Яцик, співробітниця лісгоспу Ольга Семенівна Шевчук.

Пресслужба ДП «Коломийський лісгосп»

На зображенні може бути: природа, трава та дерево

На зображенні може бути: природа, дерево та трава

На зображенні може бути: стоїть, природа та дерево

На зображенні може бути: дерево та на відкритому повітрі

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg