Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Понеділок, 02 серпня 2021 06:34

Створення нових лісів, використання лісосировинних ресурсів та модель реформування галузі обговорювали лісівники Прикарпаття на колегії обласного управління

На зображенні може бути: Андрій Шпундра та стоїть

В Івано-Франківському обласному управлінні відбулася колегія за участі керівників державних лісогосподарських підприємств Франківщини. Присутні обговорили питання про хід виконання указу Президента України від 07.06.2021 № 228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів» обласним управлінням, використання лісосировинних ресурсів держлісгоспами Прикарпаття, модель реформування лісової галузі в межах Івано-Франківської області.

Перший заступник начальника управління, Роман Олійник доповів, що підприємства зобов’язані запланувати збільшення в необхідній кількості збору лісового насіння та вирощування садивного матеріалу (в розрізі порід), передбачивши збільшення площ посіву та асортименту вирощуваних лісових порід, та врахувати можливі потреби у садивному матеріалі інших постійних лісокористувачів, власників лісів, а також місцевих громад, фізичних та юридичних осіб.

«Найближчим часом планується проведення наради в обласній державній адміністрації із залученням представників Держгеокадастру, голів об’єднаних територіальних громад, з метою виявлення самозалісених та придатних для створення лісів, земельних ділянок державної та комунальної форми власності. Передбачається, що підприємствами буде надаватись, на договірній основі, послуги із створення нових лісів на території громад. Орієнтовно в цьому році лісокультурний фонд складатиме до 1600 га. Крім того додатково виявлено 800 га, де можливе проведення  заліснення впродовж трьох років», - повідомив Роман Олійник.

Начальник відділу лісових ресурсів Андрій Шпундра зазначив, що за перше півріччя 2021 року держлісгоспи, що координуються обласним управлінням, від усіх видів рубок заготовили понад 349 тис. куб.м. деревини. Обсяг заготівлі збільшився  в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 32,4 тис.куб.м. На рубках головного користування заготовлено 157,9 тис. куб.м. деревини, що на 17,2 тис. куб.м. більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Із загального обсягу заготовленої деревини реалізовано в круглому виді 341,7 тис. куб.м. деревини.

Для забезпечення населення, соціальної сфери та виконання колективних договорів, реалізовано 65,8 тис.куб.м. Реалізація деревини для потреб деревообробного комплексу проводиться виключно за допомогою аукціонів з використанням електронних майданчиків ДП «ЛІАЦ» та «ПРОЗОРРО ПРОДАЖІ» всього за перше півріччя згідно з аукціонними договорами споживачам реалізовано 273,9 тис. куб.м або 80 % від загального обсягу поставок необробленої деревини. Для власних потреб лісогосподарські підприємства використали 3,3 тис.куб.м деревини (дров’яна деревина для опалення виробничих та адміністративних приміщень).

Голова колегії Олег Ярошик доповів про модель реформування лісового господарства в межах Івано-Франківської області, що вимагає швидких та дієвих кроків. Звернув увагу керівників підприємств щодо необхідності налагодження ефективної взаємодії лісівників з місцевими громадами.

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg