Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Четвер, 25 листопада 2021 10:42

У Верховинському лісгоспі відкрили новозбудовану лісову автомобільну дорогу

1

У Верховинському лісництві, у присілку Кізя, лісівники Верховинського лісгоспу відкрили нову лісову автомобільну дорогу. У відкритті взяли участь Василь Бровчук голова Верховинської районної державної адміністрації, Юрій Філипчук голова районної ради, Ярослав Кікінчук заступник голови селищної ради, Андрій Шпундра заступник начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства, Олександр Александров директор ДП «Верховинський лісгосп» та працівники підприємства.

Голова райдержадміністрації Василь Бровчук привітав присутніх з важливою подією, подякував лісівникам за сприяння та допомогу у будь-яких справах району та зазначив, що новозбудована дорога слугуватиме як для потреб підприємства у робочих цілях, так і задля задоволення туристичних потреб населення.

«Будівництво доріг – складна й об’ємна робота, що вимагає певної підготовки, враховуючи складність рельєфу, виготовлення проектів і чималих коштів. На балансі Верховинського лісгоспу знаходиться майже 40 кілометр лісових доріг, – розповів Олександр Александров, директор Верховинського лісгоспу. –Новозбудована дорога у селі Волова має протяжність 3 км і збудована за кошти підприємства. Її вартість становить 900 тис. гривень. Будівництво одного кілометру дороги нашому підприємству обійшлося у 300 тис. гривень, у попередніх роках вартість таких робіт у підрядників становила 700-750 тис. гривень. Здешевити будівництво нам вдалося завдяки новій спецтехніці, яку ми придбали у 2020 році за кошти, виділені Урядом з резервного фонду для подолання наслідків червневої стихії». Як зазначає керівник, для підприємства важливим є не тільки будівництво нових доріг, а й утримання вже збудованих. Адже якщо лісову дорогу 3-4 роки не ремонтувати, то надалі вона буде непридатна для експлуатації. «Велике значення має якість робіт, що залежить не тільки від працівників, а й техніки. Для будівництва доріг ми використовуємо гідравлічний екскаватор «JCB» та екскаватор LG 205 LC, придбані завдяки сприянню Уряду у 2008 та 2020 роках, а також бульдозер ТС-10, трактор МТЗ-82 та ін.».

Андрій Шпундра, заступник начальника Івано-Франківського ОУЛМГ, зауважив що будівництво нових автомобільних шляхів надзвичайно важливе для лісового господарства. «За наявністю мережі лісових автодоріг у світі оцінюється цивілізованість країни. Дороги у лісових масивах надають багато можливостей для розвитку регіону. Проте автомобільні дороги у лісі важливі перш за все для потреб лісогосподарського підприємства. Вони забезпечують безперебійний процес лісокористування, відновлення та охорони лісу. До прикладу, маючи канатну установку та іншу спецтехніку, яку завдяки наявності лісової дороги, можна без проблем доставити на місце заготівлі на висоті близько тисячі метрів над рівнем моря, працівники Верховинського лісгоспу, зможуть ефективно провести лісозаготівлю вибірковим способом без шкоди довкіллю. Також лісові дороги послужать своєчасному проїзду та під’їзду до віддалених лісових масивів з метою захисту їх від пожеж та порушників, стануть у нагоді місцевому населенню у грибово-ягідний період».

Будівництво лісової дороги у селі Волова розпочали у листопаді 2020 року. Протягом квітня-листопада будівництво не залишали працівники лісгоспу екскаваторник Василь Петращук, бульдозерист Іван Павліна, інспектував виконані роботи головний інженер Василь Рибчук.

4

 

5

 

6

8

10

11

 

7

 

 

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg