Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

П'ятниця, 18 лютого 2022 13:44

Стратифікація – ефективний спосіб підготовки лісового насіння до весняного посіву

Лісівники Гринявського лісгоспу активно готуються до весняної лісокультурної кампанії. Для успішної лісовідновної роботи спершу потрібно провести передпосівний обробіток насіння. Такий процес підвищить посівні якості насіння, прискорить процес його проростання та ін.

«Лісівники здавна практикують снігування насіння. Це чи не найкращий спосіб підготовки його до весняного висіву, – розповідає Іван Рильчук, провідний інженер Гринявського лісгоспу. – Стратифікація проводиться для того, щоб зародки в насінні вивести зі стану глибокого спокою. Снігування імітує природні умови, оскільки насіння зазнає дії низьких температур і талих вод. Це сприяє кращому результату проросту насінин.»

Протягом усього періоду стратифікації необхідно ретельно слідкувати за станом насіння, не допускати його висихання, надмірного зволоження, пліснявіння чи загнивання.

Нагадаємо, восени лісівники Гринявського лісгоспу заготовили 150 кг насіння лісових культур. З них: насіння ялини – 35 кг, ялиці білої – 65 кг, модрини – 2 кг, бука – 10 кг, дуба – 10 кг, клена-явора – 28 кг.

Пресслужба Гринявського лісгоспу

На світлинах лісівники Гостівецького лісництва проводять снігування насіння.

грн

грн2

грн3

грн4

грн5

грн6

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg