Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Понеділок, 20 червня 2022 07:48

У лісгоспах не до відпочинку – в лісах – обжинки!

 

У держлісгоспах Франківщини не припиняється робота. Поки значна частина чоловічого складу боронить Україну, жіноцтво лісгоспів активно працює на лісових розсадниках, теплицях, безпосередньо у держлісфонді.

До прикладу, у Шевченківському лісництві Вигодського лісгоспу лісокультурниці проводять обжинки. Сіянці висаджені навесні потребують ретельного догляду у перші роки росту. Тому протягом літа жінки навідаються на площу з новоствореними культурами ще не один раз.

«Період створення лісових культур починається ще з кінця поточного року, коли лісівникам вже відомі площі для залісненя, – розповідає Ігор Лазорко, керівник Вигодського лісгоспу. – Лісничий вивчає матеріали лісо- та землевпорядкування, складені проектними організаціями, враховує особливості ґрунту та його продуктивність. Ця інформація допоможе визначити головні породи насадження, а також схему змішування з супутніми деревними породами, що будуть підгоном для головних. У проекті лісових культур також враховується кількість сіянців та породний склад. Лісівники повинні уявити собі кінцевий результат, яким саме буде майбутній ліс, створений у тих чи інших умовах».

Цьогоріч у Вигодському лісгоспі висаджено лісових культур на площі майже 80 гектарів. Роботи лісівникам не бракуватиме.

У теплицях спекотно не тільки від сонця, а й від роботи. До прикладу, у Шевченківському лісництві посадковий матеріал займає 1 200 квадратних метрів, дві теплиці і чотири накриття загальною площею понад пів тисячі квадратних метрів. На дорощуванні в одній теплиці знаходиться майже 15 тисяч сіянців бука лісового, а є ще дуб, ялина, ялиця, явір, модрина, кедр та ін. Кожна насінинка посіяна і доглянута дбайливими руками лісокультурниць Вигодського лісгоспу.

Не залишається поза увагою працівників Шевченківського лісництва і догляд за місцями відпочинку. У розпалі сезон пікніків та повітряно-сонячних ванн, тому рекреації потребують особливої уваги: прибирання сміття, косіння трави, чищення мангалів, ремонт меблів та ін.

 

р1

р21

р11

р4

р3

р6

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg