Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Понеділок, 08 серпня 2022 12:15

Будні Явірницьких лісівників

я5

Явірницьке лісництво розташоване ліворуч дороги, що веде в урочище Погорілець. Потрібно лише звернути на місток через потік Бангоф. До контори лісництва, яка зведена ще у 1980 році під керівництвом лісничого І. Чернявського, веде асфальтована алея, обабіч – альтанки, різноманітні насадження, рекреаційні стенди. У повітрі ще пахне фарбою: видно, що зовсім недавно лісівники провели в конторі і на прилеглій території ремонт, пише журналіст Роман Клим у «Верховинських вістях».

У кабінеті нас зустрічає Павло Волинюк. Чоловік тепер виконує обов’язки лісничого Явірницького лісництва, адже Олег Мицканюк, який обіймає цю посаду, захищає Україну від рашистів.

Павло Васильович проводить екскурс конторою і розповідає про роботу своєї лісогосподарської виробничої одиниці.

– Основна наша місія – відтворення, охорона і захист лісів. Переважаюча порода – ялина звичайна. Ми вивчаємо ліс, ведемо його облік, а також регулюємо його використання з метою задоволення потреб населення у деревині, – каже пан Павло. – Навесні цього року провели заліснення зрубів на площі 7,6 га, на двох гектарах висіяли лісові розсадники, а всього виростили сіянців основних лісоутворюючих порід: ялини, ялиці, бука, явора і модрини – в кількості 50 тисяч штук.

– Крім того, неправильно було стверджувати, що ми нічого не рубаємо, – продовжує співрозмовник. – Так, за сім місяців у лісництві заготовлено близько 3 тисяч кубометрів деревини, на семи гектарах проведено рубки догляду. Радує, що останнім часом спостерігається тенденція до зменшення самовільних рубок, яка в попередній час була тривожною.

Штат Явірницького лісництва налічує п’ять майстрів і одного – з відправки лісу, одну лісозаготівельну бригаду (тракторист і два лісоруби). Уся техніка, яка працює в лісі і транспортує деревину, перебуває на балансі ДП «Верховинський лісгосп».

Облік і відпуск лісопродукції проходить за допомогою сучасного електронного обладнання. Під час лісозаготівель вся деревина маркується бирками, що мають штрих-код. Завдяки внесенню інформації з бирки до КПК, за кожним сортиментом фіксується об’єм, характеристика сортименту та ділянка, на якій деревина заготовлена.

З нововведень є те, що лісництвам нещодавно видали термінали для оплати за ділову деревину і дрова.

– Раніше їх виписували винятково в лісгоспі, – каже майстер лісу Володимир Танасійчук. – Тепер набагато простіше й ефективніше: людина, для прикладу, хоче купити дрова. Звертається у лісництво з паспортом і довідкою про присвоєння ідентифікаційного коду. Єдина умова – безготівковий розрахунок банківською карткою. За нами залишається виписати наряд, заготовити, завантажити і завезти деревину клієнту. Насправді, існує проблема з твердими породами дров, а смереково-ялицеві є в наявності. Ціна – 520 гривень за «кубік».

Зараз актуальною є рекреаційна роль лісу. Це важливе питання також постійно в полі зору явірницьких охоронців зелених скарбниць, бо лісові угіддя повинні служити і місцем від¬починку, щоб він у певній мірі виглядав своєрідним парком.

На території лісництва знаходяться два об’єкти природнозаповідного фонду: ялицево-смереково-букове насадження VI класу «Прелучний» та ботанічна пам’ятка природи «Модрина», площею 0,5 га.

Разом з тим, на туристичних маршрутах, які пролягають територією лісових масивів, та на полонинах споруджено чимало рекреаційно-відпочинкових локацій. До речі, цього року явірницькі лісівники облаштували нове таке місце в урочищі Керничний.

ДОВІДКОВО

Явірницьке лісництво – одне з шести підрозділів ДП «Верховинський лісгосп», а також одне з найвіддаленіших. Розташоване в однойменному селі Зеленської територіальної громади. Територія лісництва межує із Шибенським, Буркутським і Зеленським лісництвами та Карпатським національним природним парком.

Утворено в 1959 році, площа лісових угідь – 4978 га.

 

я2

я3

я4

 

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg