Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

П'ятниця, 12 серпня 2022 19:05

В Осмолодському лісгоспі відбулися змагання «Лісоруб 2022»

1

 

Щороку такі змагання відбуваються з метою популяризації професії вальника лісу, що вважається однією з найнебезпечніших у світі. Велика увага у таких турнірах приділяється дотриманню правил техніки безпеки, за незнання яких учасники можуть отримати штрафні бали.

У змаганнях, які цього року відбулися на території Осмолодського держлісфонду, взяли участь звалювальники 13-ти державних лісогосподарських підприємств Франківщини. Урочистості розпочалися з хвилини мовчання за полеглими героями в російсько-українській війні. Після підняття прапора з вітальним словом до присутніх звернулися начальник обласного управління Сергій Кокоць, Володимир Калініченко, тренер української команди лісорубів у міжнародних змаганнях, голова Івано-Франківського осередку Товариства лісівників України Олексій Голубчак, представники місцевої громади та духовенства.

«У цей нелегкий для країни час, лісова галузь не припиняє свою роботу. Як ніколи держава потребує нашої підтримки як у людському ресурсі, так і сировинному. Сьогодні майже двісті працівників наших державних підприємств Прикарпаття ризикують своїм життям заради миру в Україні. Тут залишилися їхні родини, які потребують нашої опіки. Тому лісівники в тилу працюють за себе і за колег, які перебувають на лінії вогню.

Щорічні змагання лісорубів, хоч і мають дещо урочистий характер, але насамперед – це можливість перейняти досвід задля росту власної професійної майстерності. Адже лісоруб збирає врожай, який виростило не одне покоління лісівників. Від його фаховості залежить якість сировини та фінансова спроможність підприємства. Окрім цього, завданням кожного керівника є безпека працівників підприємства. Професія звалювальника небезпечна і ризикована. Лісоруб працює у лісі, незважаючи на погодні умови, тим часом вдома його чекає сім’я, яка хоче бачити сина, батька і чоловіка живим і здоровим. Тому першочерговим завданням таких змагань є дотримання правил техніки безпеки та збереження життя людини», – сказав під час відкриття змагань Сергій Кокоць, начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Особливістю цьогорічних змагань лісорубів Прикарпаття став його формат. Вправляння у фаховій майстерності організатори вирішили поєднати з навчанням та обміном досвідом. Головний суддя змагань Михайло Старчевський ознайомив учасників з об’єктами тренувань, розповів про послідовність і правильність виконання вправ, безпечність виконання операцій. Гості змагань, представники команд з Львівщини та Сумщини, ділилися власними досвідом та знаннями.

Традиційно звалювальники змагались у п'яти дисциплінах: валка лісу, монтаж ланцюга на бензопилі, розкряжування стовбура комбінованим різом і точне розкряжування, а також обрізання гілок.

Особлива увага глядачів змагань лісорубів прикута до вправи зі звалювання дерева на точність. Перед конкурсом у землю забивають три кілки – двоє по боках, один між ними. Завдання майстра – спиляти дерево так, аби воно звалилося поміж двома забитими кілками і при цьому встромило у землю третій. Такий результат може показати не кожен, а тільки справжній фахівець з досвідом і майстер своєї справи!

Найкращим у цьогорічних змаганнях «Лісоруб 2022» став вальник Осмолодського лісгоспу Василь Сенич, срібло для Гринявського лісгоспу виборов лісоруб Іван Бельмега, а бронзу для Коломийського лісгоспу здобув звалювальник Михайло Курилюк.

2

3

4

5

5 1

6

7

8

9

10

13

14

15

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg