Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Вівторок, 22 листопада 2022 10:19

У лісових розсадниках Франківщини висівають насіння лісових культур

кл1

На Франківщині триває комплекс лісокультурних робіт. Наразі лісогосподарські підприємства, що координуються Івано-Франківським обласним управлінням, проводять висів насіння у лісових розсадниках і теплицях. Даний комплекс робіт лісівникам потрібно виконати у стислі терміни.

Лісівники Калуського, Брошнівського лісгоспів підготували площі та висіяли насіння дуба.

кл2

бр1

бр3

 

Насіння основних лісоутворюючих культур, а саме: ялиці та бука, висіяли у короби та блоки під закриту кориневу систему лісокультурниці майстерської дільниці Шевченківського лісництва. У цьому році Вигодський лісгосп зібрав майже 600 кг насіння бука та ін. лісових порід.

 

нв3

нв4

нв5

нв6

нв7

 

Вихованці Сопівського учнівського лісництва з допомогою лісівників Коломийського лісгоспу в рамках акції «Зелена країна» заклали шкілку, в якій висіяли насіння бука та дуба. Загалом, лісівники Коломийщини спільно з юними природолюбами заготовили півтори тонни насіння дуба звичайного.

с1

с2

с3

 

 

«Для забезпечення лісокультурної компанії власним садивним матеріалом державні лісогосподарські підприємства Франківщини, що координуються обласним управлінням, щорічно в середньому заготовляють до 10 тонн насіння лісових хвойних та листяних порід, яке висівають у лісових розсадниках. На наших підприємствах діє 172 розсадники, 19 з яких постійні, площею понад 40 гектарів, решта – тимчасові, – розповідає Сергій Кокоць, начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства. – На даний час у Вигодському лісгоспі завершується будівництво заводу з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. На сьогодні у Шевченківській майстерській дільниці працює 17 лісокультурниць, які вручну висівають насіння ялиці, бука, ялини, модрини, дуба, сосни. З них із закритою кореневою системою  180 тис. шт. Висів відбувається вручну. 

У Шевченківському лісництві вже змонтована теплиця, пробита свердловина для води, підведено комунікації. Завершено роботи на полі дорощування, будується цех. Посильну допомогу в будівництві заводу надає Осмолодське лісове господарство, яке перерахувало 2 мільйони власних коштів. Вигодський лісгосп вже витратив понад 7 мільйонів власних коштів. Минулого тижня підписано з шведською компанією ВСС угоду про купівлю лінії.»

т8

т9

т10

 

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg