Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Середа, 24 січня 2018 15:11

«Червона книга Івано-Франківської області». Ящірка зелена

Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства продовжує ознайомлювати прикарпатців з червонокнижними видами.

Ящірка зелена

Регіональна категорія охорони. Близький до загрозливого стану вид (NT).

Поширення. Спорадично в долині Середнього Дністра.

Місця перебування. Сухі сонячні місця, пагорби із заростями чагарників, кам’янисті розсипи і виходи скель, старі руїни; уникає густих лісів та скель без рослинності. Зимують у норах, порожнинах у землі, під камінням.

Особливості біології. Навесні перших особин можна виявити в березні – на початку квітня при температурі повітря понад 15 ˚С. Розмноження розпочинається у другій половині квітня травні; яйця (5-18) відкладають у червні липні в ямки, вириті в землі. Молоді ящірки з’являються через два місяці, у другій половині липня на початку серпня. Статевозрілими стають на третьому році життя. Живляться переважно комахами, серед яких найчастіше полюють на жуків; відомі випадки поїдання дорослими особинами молодих польових мишей. Період активності триває до кінця вересня – початку жовтня.

Сучасний стан популяцій. Не з’ясований; здебільшого поодинокі особини виявлені лише уздовж правобережжя невеликої ділянки Дністра.

Фактори загрози. Зміна ландшафту внаслідок його окультурення, відлов для продажу на «пташиних» ринках.

Заходи охорони. Виявлення, вилучення з господарської діяльності й охорона місць поселення, заборона вилову тварин із застосуванням штрафних санкцій, просвітницька робота серед населення. Зелена ящірка занесена до Червоної книги України (вразливий вид).

 Матеріал підготовлено в рамках проекту «Збереження біологічного різноманіття в умовах ведення лісового господарства Прикарпаття», який втілює ГО «Еко-Галич» за сприяння Посольства Фінляндії в Україні.

tn 66viridis2

800xf5

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg