Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Від насінини до посадки у лісі - півтора року. У Шевченківському лісництві вдвічі скоротили час вирощування молодих саджанців. Старт майбутнім деревам дають не у відкритих розсадниках, а в теплицях. Насіння висівають у спеціальні контейнери. Для кожної породи - різна глибина і технологія посадки. Більше у сюжеті Каналу 402

 

Понеділок, 06 грудня 2021 14:43

Заготівля ялинок

 

Понад 23 тисячі ялинок планують заготовити лісокористувачі Прикарпатті до новорічно-різдвяних свят. Хвойні дерева заготовляють у лісгоспах, парках, агропідприємствах, заповідниках - на спеціальних плантаціях або ж під час формування і оздоровлення лісів. Таким чином, очищають від рослинності лінії електропередач, газо- та нафтопроводи, та використовують хвойні дерева з користю. Найбільше ялинок заготовлять у Ворохтянському, Кутському, Осмолодському та Солотвинському лісгоспах. Більше у сюжеті каналу 3 студія

 

Президентська програма «Зелена країна» набирає масштабів. На Прикарпатті до лісівників долучається молодь, екоактивісти і навіть приватні підприємства. Так, днями усі разом висадили понад 180 тисяч саджанців.

Коломийськими лісівниками взято зобов’язання до зими посадити 20 гектарів лісу на свіжих вирубках. Як зазначив головний лісничий Володимир Рошнівський цьогоріч буде висаджено приблизно 66 тисяч дерев.

До озеленення долучається чимало охочих. Головний лісничий Коломийського держлісгоспу Володимир Рошнівський зазначив, що цього разу допомагали представники однієї з торгівельних мереж. Так, у Великій Кам’янці висадили 180 тис. саджанців.

Саджатимуть дерева лісники і надалі. Територій, які потрібно заліснювати вистачає. Більше у сюжеті ТБ РАІ

В Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася прес-конференція спільно з компанією “АТБ-Маркет” “Наша країна – зелена Україна” щодо створення молодих лісів на Прикарпатті.Для створення молодих лісів на Прикарпатті компанія “АТБ-Маркет” виділила 490 тисяч гривень. У суму закладено створення та догляд лісових культур на площі 30 гектарів.

Зокрема молоді ліси створено у Солотвинському, Кутському, Рогатинському, Гринявському, Коломийському лісгоспах та Івано-Франківському лісовому селекційно- насінневому центрі.

 Василь Павлюк очолив державне підприємство «Надвірнянське лісове господарство». Надвірнянський лісгосп за останні місяці покращив свої показники, вважають в обласному управлінні і сьогодні підприємство стоїть у трійці кращих в області.

За такий результат урочисто подякували т.в.о. директора Івану Кузюку, який надалі очолить посаду головного інженера Надвірнянського лісгоспу. Більше у сюжеті NadvirnaTV

 

 

На Прикарпатті лісівники впроваджують в життя програму Президента «Зелена країна». Долучилися до акції, вже втретє, працівники Коломийського держлісгоспу. Разом із учнями Сопівського шкільного лісництва та керівництвом Заболотівської територіальної громади вони висадили понад 2 тисячі дубів у Попельниках. До озелення краю долучились і коломийські кореспонденти ТРК РАІ

 

На Івано-Франківщині впродовж осені вже посадили 250 га лісу, залишилося ще 70 га.

Таке озеленення - це акція «Створюємо ліси разом» в рамках програми «Зелена країна».

Долучилися до висадки і фахівці Отинійського лісництва. Де та які дерева садять і скільки це коштує - дивіться у сюжеті НТК.

 

Субота, 06 листопада 2021 11:14

Озеленення Прикарпаття

320 га територій планують заліснити цієї осені лісогосподарські підприємства Івано-Франківщини. Скільки дерев уже висадили? У яких місцевостях буде рости молодий ліс? Чи продовжиться процес озеленення в умовах карантинних обмежень? Про це розмовляли журналісти Суспільного із начальником відділу лісового господарства обласного управління лісового і мисливського господарства Ігорем Гуменюком і координаторкою екопроєкту "Озеленення України. Озеленення планети" в Івано-Франківській області Лесею Аронець.

 

На Івано-Франківщині в селі Дуба Дубівської територіальної громади місцеві діти посадили понад 50 дерев. Висадку провели в межах екологічної акції "Висадження дерев мільйоном людей за одну добу" екоініціативи Greening of the Planet.

Більше у сюжеті Суспільного

Середа, 27 жовтня 2021 10:28

Зелена країна

Мільйони дерев мають висадити в Україні до кінця цього року. У квітні стартувала глобальна екологічна акція з озеленення планети. Лише за 1 день у 100 країнах світу висадили 1 мільйон дерев. Тим часом, на Прикарпатті реалізовують проект «Створюємо ліс разом» в рамках президентської програми «Зелена країна». Лісівники кажуть, садити дерева для них - справа щоденна. Більше у сюжеті ТРК «3-студія»

 

Прикарпатські спортсмени висадили гектар дерев у рамках екопроєкту “Олімпійська спадщина”. Для озеленення обрали Надвірнянський район. Долучився до акції й президент Національного олімпійського комітету України, Олімпійський чемпіон Сергій Бубка.

Дерева висаджували у Надвірнянському районі. Ділянка площею один гектар потребувала заліснення. І нині збагатилась на понад 4 000 дерев.

За висадкою уважно спостерігали лісники. Директор управління лісового й мисливського господарства в області Олег Ярошик розповідає, нині висадили 5 культур, які символізують 5 олімпійських кілець.

Ця акція стала початком програми «Зелена країна», у рамках якої планують висадити мільярд дерев упродовж найближчих 10 років. Більше у сюжеті ТБ РАІ

 

Понеділок, 13 вересня 2021 07:07

Заліснення на Прикарпатті

 

Держлісгоспи на Прикарпатті ідентифікували 800 га нелісових ділянок, які не використовують за призначенням. В обласному управлінні планують висаджувати ліс на таких ділянках. Як відбуватиметься заліснення розповідає виконувач обов’язків начальника управління Олег Ярошик. Також у передачі — коментар голови правління Асоціації голів ОТГ, керівника Печеніжинської територіальної громади Ігоря Довірака.

Більше на Суспільному

 

Визначали найкращих у професії серед 15 представників лісових господарств Івано-Франківської області.

Лісоруби Прикарпаття показали “майстер-клас”. 6 серпня на території Озернянського лісництва, що поблизу селища Ворохта, відбулися XXIII обласні змагання вальників лісу.

Визначали найкращого у професії серед 15 представників лісових господарств області. Переможців назвемо в кінці розповіді. А зараз про те, які вміння треба показати, аби стати найкращим лісорубом? Дізнавалася журналістка ПІК. 

Вівторок, 15 червня 2021 09:48

Реорганізація лісгоспів області

 

Якою буде національна програма інвентаризації лісів, яким чином лісгоспи Прикарпаття збільшуватимуть площі лісових угідь, окрім висаджування дерев та передачі їх у природо-заповідний фонд, до чого призведе реорганізація лісгоспів, —розповідав Ігор Гуменюк, начальник відділу лісового господарства Івано-Франківського ОУЛМГ у сюжеті Суспільного (16:40 хв)

 

 

Понеділок, 14 червня 2021 07:02

Справи у нашому лісі

Перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Олійник у програмі ЙОД

Минулої неділі у селі Узин, що за 10 кілометрів від Івано-Франківська, ведмідь убив чотирьох диких свиней. Звідки там узявся червонокнижний звір, – ані місцеві жителі, ані мисливці не знають.

Інші два випадки трапилися упродовж минулих тижнів. Зокрема, у Печеніжинському лісництві ведмідь на пасіці перевернув 30 вуликів, а на Косівщині — хижак понівечив корову у приватному господарстві.

Журналісти Суспільного Карпати дізнавалися, що кажуть про ці випадки лісники, мисливці та селяни.

Минулого тижня пасічник Печеніжинського лісництва Василь Чемерис прийшов на пасіку і побачив перекинуті і понищені вулики.

Чоловік каже, що не знав, хто це зробив, аж поки не побачив на болоті сліди лап ведмедя.

Тварина приходила на пасіку тричі і загалом завдала шкоди лісництву приблизно на 70 тисяч гривень. Ведмідь перевернув 30 вуликів, 14 із них — поламав. Василь Чемерис каже, відколи працює у цьому лісництві, таке бачить вперше.

"Що з цих рам? Нічого з цих рам уже не зробиш. Будуть втрати на меду, рами не вернуться", — каже Василь Чемерис.

Пасіка розташована приблизно за кілометр від житлових будинків, каже лісничий Микола Ткачук. За його словами, перебувати тут постійно ведмедю некомфортно. Ймовірно, тварина прийшла сюди шукати їжі, позаяк корм для нього в горах ще не дозрів.

"Весна затягнулася сильно. А для нього живністю є корінчики, зелень, мурашники. Не було поживи і він сюди спустився, бо в горах ще сніг лежить", — мовить лісничий. Я думаю, що він ще повернеться до нас, але ми вже поставимо електропастух, убережемо від нього, щоб він не заходив".

У селі Узин, за словами голови Тисменицької організації УТМР Володимира Приймака, ведмедів раніше не бачили. Однак чотири дні тому мисливці виявили тут чотирьох мертвих диких свиней. Спочатку, кажуть мисливці, думали, що кабанів вбили вовки чи собаки. Проте пізніше фотопастки зафіксували ведмедя.

Тварина поламала паркан і зайшла на територію вольєрів мисливських угідь.

Володимир Приймак каже, що, ймовірно, ведмідь ще доїдає впольоване, тому поки не встиг піти із лісу поблизу Узина.

"Тут полишалися залишки, як він рвав поросят, залишки шерсті. Там була кров — напевно, воно втікало, — говорить чоловік. — Ведмідь старий, бо виснажений дуже сильно. Зверху на лопатках у нього є жовтувато-сива пляма. Його дії я не можу передбачити, але, якщо його зустріти у лісі, наслідки можуть бути дуже погані".

Староста села та місцевий лісник попросили людей поки не ходити у ліс поблизу Узина і не випасати там худобу, розповідає житель села Михайло Шиндак: "Більше вдома, бо бояться в ліс ходити. Зловлять ведмедя, тоді ми вже будемо ходити".

Ще один житель Узина Михайло Прошик будує біля лісу житло. Каже, що ведмедя не бачив, тому і не боїться.

"Він тут не буде. Що, буде постійно сидіти тут ведмедик? Піде собі. Або, може, його приберуть кудись, присплять і заберуть, я так думаю, — говорить чоловік. — Не може таке бути, щоб ведмідь ходив недалеко від села".

Звідки з’явився ведмідь у селі поблизу Івано-Франківська, – поки невідомо. Ймовірно, він прийшов із Чорного лісу або втік із приватного вольєру, каже прессекретарка Івано-Франківського обласного управління лісового господарства Ірина Бабій.

За її словами, бурий ведмідь, якого помітили в Узині, – червонокнижний, а тому вбивати його не можна. Зараз комісія з надзвичайних ситуацій разом із лісівниками області вирішує, як вистежити ведмедя. Опісля планують приспати його та вивезти в гори.

 

Про ведення мисливського господарства у державних підприємствах, що координуються Івано-Франківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, розповів у програмі телебачення «Галичина» Олег Ярошик, т.в.о. начальника обласного управління.

 

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg